Zajímavosti z trhu práce

Deset rad, jak uspět při hledání práce a pracovním pohovoru: 10. Jak se chovat v nové práci?

25.03.2018

Uspěli jste u výběrového řízení? Nastává další a někdy nesnadná etapa. Je jasné, že při nástupu do nové práce Vás budou kolegové posuzovat a hodnotit.

Je možno, že ne každý bude z vaší přítomnosti nadšen, i když v tom třeba není nic osobního. Noví kolegové jen zkrátka nemají čas na zaučování. Přesto jako nováček máte prostor pro to, abyste se aktivně zajímali o vše, co ke své práci potřebujete vědět – využijte toho a ptejte se. Nikdo není neomylný a vězte, že ze začátku chyby dělat budete. Nesnažte se je ale „zatloukat“. Pokud se na to přijde, ocitnete se v mnohem trapnější situaci, než kdybyste svou chybu přiznali rovnou.

Neprozraďte o sobě příliš mnoho. Vtipy o politice si nechte pro sebe. Nechcete si od prvního dne znepřátelit kolegy kvůli odlišným politickým preferencím. Vynechejte i perličky ze svého osobního života, nesnažte se kolegům vnutit jednu veselou anekdotu za druhou. Raději ze začátku obhlédněte terén, zjistěte, do jakého kolektivu jste se dostali, a až podle toho jednejte.

Oblečení dělá divy. Nezapomeňte, že nejen na pohovoru je třeba dodržovat dress code. Oblečte se tak, abyste v práci zapadli. Rozhodně zapomeňte na hluboké výstřihy a příliš extravagantní modely.

Zdroj: student.finance.cz